מודלים פיזיקליים

תעלת גלים ובריכת גלים למודלים דו-מימדיים ותלת-מימדיים

מתקני המכון לחקר הנדסה ימית כוללים תעלת גלים ובריכת גלים שהינם ייחודיים בישראל. בשני המתקנים מתקיימים ניסויים מדוייקים המותאמים לדרישות ההנדסיות הגבוהות ביותר. המתודולוגיות שלנו כגון, כיול, התקנה, בדיקה ואימות תואמות לגופפי המידע וההנחיות העולמיות.
ההשקעה המתמדת שלנו בשני המתקנים ומערכות המידע שלהם, מאפשרת לנו לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של הנדסה, בקרת איכות ובטיחות. צוות המומחים שלנו מבטיח סימביוזה בין יעדי הלקוח והמאפיינים הכרחיים של הפרוייקט והמסגרות ההנדסיות. מטרתנו היא לספק שירותים איכותיים לשביעות רצון הלקוחות, צרכיהם ורצונותיהם.
CAMERI | מודלים פיזיקאלים | תעלת גלים

תעלת גלים למודלים דו-מימדיים

תעלת הגלים של המכון לחקר הנדסה ימית הינה באורך 48 מטר, 2.50 מטר רוחב ו-1.5 מטר עומק.

בתעלת הגלים ישנו מחולל גלים בעל הינע חשמלי, המצויד במערכת בקרת ספיגת גלים אקטיבית.

תעלת הגלים משמשת לביצוע בדיקות יציבות, גרירת כלי שייט צף או שקוע, כמו גם בדיקות אינטראקציית גל-מבנה.

בריכת גלים למודלים תלת-מימדיים

בריכת הגלים של המכון לחקר הנדסה ימית הינה מתקן מחקר ובדיקה יחיד במינו בישראל. בשטח של 50X25 מטר רבוע, אנו מריצים מודלים פיזיקליים על אזור מפרץ חיפה (כולל נמל חיפה, נמל הקישון ונמל המפרץ).

מחולל גלים משודרג יוצר גלים של עד 12 ס”מ בעומק מים של 60 ס”מ ומאפשר לנו לחקור היבטים רבים של אובייקטים ימיים, ביניהם שוברי גלים, רציפים ודגמי אגיטציה בנסיבות שונות.

בריכת הגלים של המכון לחקר הנדסה ימית
CAMERI | Ships models

ייצור דגמי אוניות

בשנים האחרונות, פיתוח המכון לחקר הנדסה ימית, במאמץ משותף עם הטכניון וספקים ייעודים, את היכולת לתכנן ולבנות דגמי כלי שיט. צוות האדריכלים הימיים והמהנדסים הימיים שלנו עושה שימוש בטכנולוגיות CNC והדפסות תלת-מימד במטרה ליצור מודלים של ספינות אמיתיות בגודל 1:120. פיתוח יכולת בניית הדגמים האלו מספק לנו את הכלים לבצע את מכלול הדרישות לניסויים הפיזיקליים.

צרו קשר עוד היום לבדיקת המיזם שלכם באחד המתקנים שלנו.